بهترین ردیاب خودرو | جی پی اس ماشین بررسی 10 ویژگی مهم

 

ردیاب‌ها امروزه از سیستم جی چی اس استفاده می‌کنند. جی پی اس یکی از ابزارهایی است که امروزه در ابعاد بسیار گسترده‌ای در زندگی انسان‌ها به کار می‌رود. از کارکرد تاسیسات و سازمان‌های مختلف تا زندگی روزمره، ورزش، رانندگی، آدرس یابی و… . چندین سال است که ماشین‌هایی که تولید می‌شوند این سیستم را روی خود دارند تا شما برای استفاده از آن هنگام رانندگی از ابزارهای دیگر بی‌نیاز باشید.

ردیاب هم به عنوان یکی از نمودهای کاربرد جی پی اس امروزه در موارد بسیاری استفاده می‌شود مانند استفاده برای ردیابی کودکان، ردیابی سالمندان، ردیابی حیوانات خانگی و حتی استفاده‌ برای زیر نظر گرفتن شخص خاصی. ردیاب‌های خودرو اما در اکثر مواقع برای پیدا کردن خودرو در صورت مفقود و دزدیده شدن و یا زیر نظر گرفتن آن برای تامین امنیت استفاده می‌شوند.

استفاده از این وسیله می‌تواند تا حد زیادی از نگرانی‌های شما برای امنیت خودروتان بکاهد. برای انتخاب یک ردیاب مناسب بهتر است ابتدا با انواع و کارکرد آن‌ها آشنا شوید تا بتوانید بهترین ردیاب خودرو را انتخاب کنید.

بهترین ردیاب خودرو

جی پی اس ماشین چیست؟

GPS مخفف Global Positioning System و به معنای سیستم موقعیت یابی جهانی است. جهت یابی همیشه و در تمام دوران‌ها توسط انسان‌ها استفاده شده است. امروزه به طور روزمره از آن برای مسیریابی، تخمین فاصله، موقعیت سنجی و… استفاده می‌شود و برنامه‌های زیادی هم برای آن موجود است.

وسایلی که می‌توانید از آن‌ها برای این قصد استفاده ‌کنید بسیار متفات هستند و بستگی به کارکرد شما دارند. ردیاب‌های خودرو هم مانند تمام ردیاب‌ها از سیستم جی چی اس استفاده می‌کنند و بر اساس آن موقعیت را نمایش می‌دهند. در وب سایت مقاله‌ای کامل تحت عنوان راهنمای خرید ردیاب خودرو تهیه کردیم که توصیه میکنیم حتما مطالعه فرمایید.

برای انتخاب بهترین ردیاب خودرو بهتر است بدانید ردیاب‌ها چگونه کار می‌کنند

قبل از اینکه بخواهید بهترین ردیاب خودرو را انتخاب کنید باید با عملکرد ردیاب‌ها آشنا باشید. کارکرد ردیاب به این صورت است که در هر لحظه موقیعت جغرافیایی خودرو و یا هر وسیله دیگر که روی آن نصب باشد را به طریقی که برای آن مشخص کرده‌اید ارسال می‌کند و شما در هر لحظه دلخواه می‌توانید از آن مطلع شوید. ردیاب‌های آنلاین همچنین قابلیت نمایش جهت حرکت و سرعت را دارند و همچنین ردیاب‌هایی هستند که با داشتن حافظه می‌توانند مسیرهای طی شده را در خود ذخیره کنند که در صورت لزوم از آن‌ها استفاده کنید.

ردیاب‌های خودرو به دو صورت آنلاین و آفلاین وجود دارند. همان طور که احتمالا حدس می‌زنید ردیاب آنلاین قابلیت نمایش موقعیت و جهت حرکت را در هر لحظه دارد و با اینترنت کار می‌کند اما ردیاب آفلاین هر زمان که بخواهید موقعیت آن لحظه را برای شما با اس ام اس ارسال می‌کند. به این صورت که سیم کارتی روی آن قرار می‌دهید و با فرستادن یک پیام خاص و یا تماس با آن موقعیت برای شما ارسال می‌شود. انتخاب بین ردیاب آنلاین و آفلاین به انتظار و استفاده شما از ردیاب بستگی دارد.

چه کسانی از ردیاب خودرو استفاده کنند؟

خرید ردیاب خودروی ساینا

خرید ردیاب خودروی ساینا

افرادی که مجبورند خودرو خود را در جای ناامنی بگذارند، افرادی که زیاد با خودرو خود به مکان‌های جدید می‌روند، افرادی که در محله‌های ناامن زندگی می‌کنند، افرادی که وسواس و یا اضطراب راجع به امنیت خودرو خود دارند، صاحبان ماشین‌های گران قیمت که احتمال سرقت آن‌ها می‌رود و هر کس که می‌خواهد خیال خود را از نگرانی درباره به سرقت رفتن ماشینش راحت کند، ردیاب خودرو می‌تواند برایش بهترین گزینه باشد.

همچنین ردیاب خودرو علاوه بر موارد امنیتی موارد نظارتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که می‌توانید در صورت سپردن خودرو به دیگران این موارد را مورد بررسی قرار دهید و از وضعیت خودروتان خاطر جمع باشید.

بهترین ردیاب خودرو؛ انواع جی پی اس ماشین

ردیاب‌ها، بر اساس سیستم آن‌ها به دو صورت وجود دارند و حتی بهترین ردیاب خودرو هم از این دو دسته خارج نیست. یا سیمی هستند و یا شارژی.

ردیاب‌های سیمی باتری ندارند که برق مورد نیاز آن‌ها را تامین کنند و باید در مسیر سیم کشی خودرو قرار بگیرند که بتوانند عمل کنند. خب همین ابتدا مشکل اصلی این ردیاب‌ها مشخص می‌شود، این که در هر جایی قابلیت نصب ندارند و باید به آن‌ها برق برسد.

البته در این ردیاب‌ها باتری‌هایی با عمر کوتاه وجود دارد اما وجود آن به این خاطر است که اگر ماشین به سرقت رفت و سارقان باتری خودرو را جدا کردند، موقعیت خودرو تا چند ساعت قابل ردیابی باشد.

ردیاب‌های شارژی نیاز به نصب ندارند و به راحتی در هرجایی قرار می‌گیرند و با توجه به اینکه اکثر آن‌ها مغناطیسی هستند، هر نقطه‌ای از نقاط مختلف بدنه خودرو به راحتی می‌تواند جایگاه این ردیاب باشد.

همان طور که از نام آن‌ها پیداست این ردیاب‌ها باتری دارند و نقطه ضعف آن‌ها این است که به شارژ شدن نیاز دارند. اما نگران نباشید مدت زمانی که این ردیاب‌ها شارژ نگه می‌دارند کوتاه نیست و در برخی مدل‌ها، ردیاب تا یک سال هم نیاز به شارژ مجدد ندارد.

ردیاب-X3-خودرو-min

ردیاب-X3-خودرو-min

بهترین ردیاب خودرو | جی پی اس ماشین برای من کدام است؟

نمی‌توان یک ردیاب را به عنوان بهترین ردیاب خودرو معرفی کرد بلکه این موضوع به استفاده شما از آن بستگی دارد. به عنوان مثال اگر ردیابی می‌خواهید که به راحتی در هر نقطه‌ای نصب شود و قابل برداشتن باشد ردیاب‌ شارژی و ردیاب آهنربایی گزینه مناسبی هستند.

حتی ممکن است بخواهید یک ردیاب بخرید و از آن استفاده‌های مختلفی بکنید مثلا گاهی آن را از خودرو جدا کرده و به عنوان ردیاب شخصی استفاده کنید.

در این صورت هم ردیاب‌های شارژی بهترین گزینه برای خرید هستند. اما ممکن است که فقط به دنبال یک ردیاب برای خودرو خود باشید که یک بار برای همیشه روی آن نصب شود و نیازی به شارژ کردن و یا چک کردن نداشته باشد و فقط در صورت لزوم از آن استفاده کنید در این صورت ردیاب‌های سیمی انتخاب مناسبی هستند.

پس بهتر است نیاز خود را در نظر بگیرید و در صورت لزوم با یک متخصص مشورت کرده و بهترین ردیاب خودرو مناسب خود را انتخاب کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که ردیاب‌های سیمی امکانات ویژه دیگری نیز در اختیار شما قرار می‌دهند همانند اطلاع رسانی از سرقت باتری، روشن و خاموش شدن خودرو، باز شدن درب خودرو و …

 

بهترین ردیاب خودرو چه ویژگی‌هایی دارد؟

تا به اینجا با استفاده‌های بهترین جی پی اس ماشین و نحوه عملکرد آن آشنا شدید. حال می‌خواهیم به ویژگی‌های تخصصی‌تر ردیاب‌ها بپردازیم که برخی از آن‌ها همه موارد را ندارند و اگر یک ردیاب اکثر این ویژگی‌ها را داشته باشد می‌توان گفت جزء لیست بهترین ردیاب خودرو قرار می‌گیرد.

 

 • پیگیری در لحظه و موقعیت یابی دقیق: یک ردیاب خوب آنتن دهی قوی دارد و در اکثر نقاط قابلیت موقعیت یابی و ارسال آن را دارد. هر ردیابی با توجه به قدرت موقعیت یابی آن درصدی خطا در نمایش موقعیت دارد که خب هرچقدر این موقعیت دقیق‌تر باشد ردیاب بهتر است.
 • ثبت تاریخچه: برخی ردیاب‌ها با داشتن حافظه قابلیت ثبت مسیرهای طی شده و نقشه‌ها را دارند. قابلیتی که در موارد بسیار زیادی می‌تواند کاربردی باشد و مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین باید بدانید اکثر ردیاب‌های آنلاین موقعیت مکانی و تاریخچه مسیر خود را به صورت آنلاین برای شما ارسال می‌کنند.
 • هشدار دادن: ردیاب‌هایی وجود دارند که با توجه به تنظیماتی که روی آن‌ها ثبت می‌کنید می‌توانند در موقعیت‌ها و شرایط تعیین شده برای شما هشدار ارسال کنند و شما را از واقعه‌ای مطلع کنند. به عنوان مثال می‌توانید روی ردیاب هشدار روشن شدن خودرو، هشدار خروج از محدوده تعیین شده، هشدار جدا شدن یا اتمام باتری ردیاب، هشدار حرکت خودرو و بسیاری از هشدارهای دیگر را تنظیم کرد که در صورت وقوع به شما اطلاع داده شود.
 • کنترل از راه دور: ردیابی که قابلیت چک کردن اتومبیل و اطلاع از شرایط آن را در اختیار شما قرار بدهد قطعا در تامین امنیت خودرو یک پله بالاتر از ردیاب‌های دیگر قرار می‌گیرد. برخی ردیاب‌ها از این هم فراتر می‌روند و امکان کنترل برخی موارد در آن‌ها وجود دارد. مثلا تصور کنید با استفاده از ردیاب بتوانید خودرو خود را از راه دور خاموش کنید. این ویژگی اگر در ردیابی وجود داشته باشد می‌توان آن را بهترین ردیاب خودرو و یا یکی از موارد آن در نظر گرفت.
 • شنود و درخواست کمک: سیستم شنود روی برخی ردیاب‌ها وجود دارد که با فعالسازی می‌توان صدای داخل خودرو سرقت شده را گوش داد و اطلاعات مفیدی را برای پیدا کردن خودرو کسب کرد. همچنین در شرایط اضطراری احتمالی، برخی ردیاب‌ها امکان درخواست کمک فوری و ارسال درخواست SOS را دارند که می‌توانید از آن استفاده کنید تا برای اشخاص تعیین شده پیام ارسال شود.

 

بهترین ردیاب خودرو؛ ویژگی‌هایی که کار با یک ردیاب را آسان‌تر می‌کنند

 • پنل کار ساده: ردیاب‌های پیشرفته معمولا به یک برنامه و یا پنل کاربری اینترنتی متصل می‌شوند که اطلاعات مختلف را نمایش می‌دهد و یا امکان استفاده از قابلیت‌ها و تنظیمات مختلف ردیاب را برای شما فراهم می‌کنند. یک پنل ساده کار با ردیاب را بسیار برای شما راحت می‌کند ویژگی که بهترین ردیاب خودرو هم باید آن را داشته باشد. اصفهان تِک نیز برای کاربران عزیز اپلیکیشن ردیابی و پنل کاربری وب دارد که با بهترین امکانات در اختیارشان قرار می‌دهد.
 • نصب آسان ردیاب: ردیابی که تهیه می‌کنید و قصد استفاده از آن را دارید باید به راحتی راه‌اندازی شود و در کمترین زمان ممکن شروع به کار کند. همچنین باید نصب ردیاب در نقاط مختلف خودرو دشوار نباشد.
 • آنتن دهی خوب: یک ردیاب احتمالا ابتدایی‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی آن است که حتما باید در این مورد قوی باشد.
 • بهتر است ردیابی که انتخاب می‌کنید قابلیت دسترسی و نمایش اطلاعات هم به صورت آنلاین و هم آفلاین و بدون اینترنت را داشته باشد.
 • باتری قوی در ردیاب‌های شارژی یک مسئله بسیار مهم است. در صورتی که باتری ردیاب ضعیف باشید مجبور خواهید بود که در دوره‌های کوتاه مرتبا به شارژ آن بپردازید و شما را کلافه می‌کند. همچنین ممکن است زمانی از شارژ مجددا آن غافل شود و فراموش کنید و در آن موقع در صورت بروز حادثه ردیاب شما بدون شارژ هیچ گونه کارایی نخواهد داشت. پس حتی بهترین ردیاب خودرو هم اگر باتری مناسبی نداشته باشد عملا ارزش خرید ندارد. در ردیاب‌های آهنربایی این مسئله باید بررسی دقیق شود زیرا به منبع تغذیه دیگری همانند ردیاب‌های سیمی متصل نیستند.

 

ردیاب خودرو را چگونه نصب کنیم؟

در توضیحات قبلی گفته شد که ردیاب‌ها انواع مختلفی دارند که یا به شارژ شدن نیاز دارند و یا از برق خود ماشین استفاده می‌کنند. نصب ردیاب‌های خودرو هم بستگی به نوع آن‌ها دارد. ردیاب‌های دارای باتری معمولا مغناطیسی‌اند و به اکثر نقاط قابلیت اتصال دارند اما باید دقت کنید که محل انتخابی برای ردیاب جایی باشد که در صورت افتادن ماشین به دست سارقان، ردیاب را سریع پیدا نکنند و یا در اثر رانندگی در جاده‌های مختلف، ردیاب کنده نشود.

ردیاب‌هایی که از برق خود ماشین استفاده می‌کنند هم نیاز به نصب در مسیر سیم کشی خودرو دارند. هر دستگاهی را که خریداری کنید طریقه نصب و راه اندازی ردیاب در دفترچه راهنما کاملا توضیح داده شده است.

البته همیشه پیشنهاد می‌شود خودتان از این کار پرهیز کنید و نصب ردیاب را بر عهده متخصصین این کار که تجربه و دانش کافی آن را دارند بسپارید. اگر از شرکت‌های معتبر ایرانی ردیاب خریده باشید، این ردیاب حتما گارانتی دارد و می‌توانید با مراجعه به نمایندگی نصب آن را به کارکنان آنجا بسپارید.

ردیاب چه تفاوتی با دزدگیر دارد؟

دزدگیرها وسایلی برای جلوگیری از سرقت خودرو با جلب توجه و ایجاد سر و صدا هستند. اما ردیاب‌ها برای جلوگیری نیستند و اتفاقا عملکرد آن‌ها بر اساس متوجه نشدن سارقین است. در صورت به سرقت رفتن ماشین شما ردیاب به شما کمک می‌کند موقعیت آن را پیدا کنید، توصیه می‌کنیم مقاله تفاوت‌های دزدگیر با ردیاب را حتما مطالعه فرمایید.

مزایای استفاده از ردیاب خودرو

در قسمت‌های قبلی ویژگی‌ها و قابلیت‌های بهترین ردیاب خودرو گفته شد و به شرح هر کدام از ویژگی‌های آن پرداختیم. حال در اینجا می‌خواهیم به طور کلی و خلاصه به مزیت‌هایی که استفاده از یک ردیاب روی خودروتان برای شما دارد اشاره کنیم:

 • کاهش نگرانی راجع به امنیت خودرو و عدم نیاز به چک کردن مداوم آن
 • افزایش امنیت خودرو و احتمال بسیار بالای یافتن آن درصورت به سرقت رفتن خودرو
 • اطلاع از موقعیت خودرو در هر شرایط و زمان و مکان
 • امکان استفاده از قابلیت‌های هشدار ردیاب در موارد مختلف و اطلاع یافتن از شرایط خودرو
 • امکان کنترل بعضی موارد خودرو مثل خاموش کردن آن در برخی ردیاب‌های پیشرفته
 • امکان ارسال درخواست کمک برای افرادی که قبلا در ردیاب مشخص شده است.

خلاصه مقاله بهترین ردیاب خودرو | جی پی اس ماشین

راجع به ردیاب‌های خودرو و انواع آن‌ها و چگونگی عملکرد هرکدام توضیح دادیم. گفته شد که دو نوع اصلی ردیاب قابل شارژ و ردیابی که از برق خود ماشین استفاده می‌کند داریم که هر کدام از آن‌ها با توجه به عملکردشان روی خودرو نصب می‌شوند. گفتیم که هر ردیابی ویژگی‌هایی دارد.

از قابلیت‌های ابتدایی برخی ردیاب‌ها، تا سیستم‌های کنترل خودرو و یا هشداردهنده در ردیاب‌های پیشرفته و قابلیت‌های بهترین ردیاب خودرو را هم توضیح دادیم و گفتیم با توجه به تفاوت در قابلیت‌‌ها، محدوده قیمت ردیاب‌ها هم بسیار گسترده است و باید برای انتخاب یک ردیاب، ویژگی‌هایی که به آن‌ها احتیاج دارید را مدنظر داشته باشید و همچنین با توجه به استفاده خود از ردیاب، یکی از انواع آن را انتخاب کنید و در صورت لزوم از یک متخصص در این حوزه نیز کمک بگیرید.

چرا باید ویژگی‌های بهترین ردیاب خودرو را بدانیم؟

مهم‌ترین دلیل رسیدن به این آگاهی این است که پس از این بررسی می‌توانید خرید دقیق تری داشته باشید و دستگاه بهتری را در بازار انتخاب کنید.

کدام برندهای ردیاب بهترین هستند؟

معمولا برندهای زیادی در بازار موجود است که کیفیت مناسب و مطلوبی دارند همانند: تلتونیکا، نانو، کانکاکس و … اما از میان این برندها انتخاب دستگاه مناسب و هم راستا با نیازهای ما نیز حائز اهمیت است.

منبع: ردیاب من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *